Pages Menu
Categories Menu

Cy italianistyke moga studiowac osoby nie znajace wczesniej wloskiego?

Cy italianistyke moga studiowac osoby nie znajace wczesniej wloskiego?

Dlaczego świętujemy Cinco de Mayo

Dlaczego świętujemy Cinco de Mayo? Odpowiedź na to pytanie zależy trochę na kim jesteś i gdzie mieszkasz; istnieje więcej niż jeden powód, dla którego ludzie świętują Ten meksykański wakacje. Powody obchodów tego święta w Meksyku oraz w Stanach Zjednoczonych są różne i istnieją różne powody, dla których jest obchodzone nawet w Stanach Zjednoczonych. Za trochę więcej informacji na temat, dlaczego świętujemy 5 maja, czytaj dalej.

Święto pochodzi, jak zapewne wiesz, w Meksyku. Pomimo wspólnych wyobrażeń o tego święta, Cinco de Mayo nie świętują niepodległość Meksyku z Hiszpanii, ale w rzeczywistości jest upamiętnienie meksykańskiego zwycięstwa nad Francuzami w Puebla na 5 maja 1862 roku, kiedy znacznie liczniejsze meksykańskie siły dowodzone przez generała Ignacio Zaragoza trasowane Francuz. To zwycięstwo w obliczu przeważającymi siłami inspirowane Meksykanów nadal walcząc przeciw obcych najeźdźców w 1867 Meksyk był w stanie odeprzeć francuskich najeźdźców i wysłać żołnierzy Napoleona III za opakowanie z powrotem do Europy.

Jest to historyczne wydarzenie, że Meksykanie świętować na Cinco de Mayo i jest to odzwierciedlone w jaki sposób uczcić ten dzień. W Puebla w Meksyku, Cinco de Mayo jest oznaczony nie tylko parady i festiwale, ale również reenactments historycznej bitwy pod Puebla z uczestników przebranych za żołnierzy meksykańskich i francuskich. W Meksyku, święto jest bardziej imprezy regionalnej, przy czym dzień będzie w dużej mierze niezauważona poza regionem, w którym walka odbyła się w 1862 roku.

Więc dlaczego świętujemy Cinco de Mayo w Ameryce? Istnieją dwie główne przyczyny (oprócz, że jako naród jesteśmy lubiący imprezie, niezależnie od jego pochodzenia). Jednym z nich jest, że nasz kraj i Meksyk bardzo bliskie więzi; jak Kanada, są sąsiedzi, a ponieważ nasze narody są w podobnym wieku, nasze kraje mają w bardzo realnym sensie dorastali razem.

– autor artykułu