Pages Menu
Categories Menu

Czy na baltystyce wykladaja Litwini?

Czy na baltystyce wykladaja Litwini?

Nieobecny Ojcowie – narastający problem

Ojcowie są porzucenie ich rodzinom w rosnących ilościach. Pod koniec 1990 roku, gazeta USA Today nazwał Stany Zjednoczone „liderem wśród rodzin bez ojców.” Jednak nieobecność ojców jest problemem na całym świecie.

W Brazylii raport 2000 spis powszechny wykazał, że liczba rodzin kierowanych przez kobiety było 11,2 mln na łączną kwotę 44,7 mln zł. W Nikaragui, 25 procent dzieci żyło tylko matkami. W Kostaryce liczba dzieci, które nie są uznane przez własnych ojców wzrósł w ciągu 1990 roku z 21,1 procent do 30,4 procent.

Statystyki z tych trzech krajów, to tylko kilka przykładowych trendem światowym. Rozważmy inny aspekt problemu nieobecnych ojców.

Obecny, ale niedostępny

Nao, teraz 23 lat, wyznaje: „Zanim zacząłem szkołę, ja rzadko widział Ojca Raz, gdy odchodził, błagałam go. Wracaj, nie będzie dobrze?”

Stosunki rodzinne takiej jak Nao z ojcem przeniósł się co polski pisarz Piotr Szczukiewicz powiedzieć: „. Ojciec wydaje się być ważnym czynnikiem brakuje w rodzinie” To prawda, że ??wielu ojców mieszkają ze swoimi rodzinami oraz zapewnienie im wsparcia ekonomicznego. Jednak, jak magazynu francuskiej Capital ujął, „zbyt wielu ojców zadowolić się będących dostawcami żywności bez wychowawców”.

Często sytuacja jest taka, że ??ojciec jest w rodzinie, ale nie bierze udziału w życiu swoich dzieci. Jego uwaga skupia się gdzie indziej. „Nawet jeśli [ojciec] jest fizycznie obecny”, zauważa francuski magazyn Famille chréÉtienne, „on może być nieobecny psychicznie.” Dlaczego tak wielu ojców dziś nieobecny psychicznie i detektywitrojmiasto.pl – detektyw gdańsk emocjonalnie od swoich rodzin?

Jak wyżej dziennik wyjaśnia, podstawowym powodem jest to, że „nie rozumie roli ojca lub męża.” Według opinii wielu ojców, roli dobrego ojca jest po prostu zabrać do domu godnej płacy.

– autor artykułu